Změna biomu

Samozřejmostí je na skyblocku změna biomu. Biome můžeme změnit pomocí /is biomes, nebo pomocí Ovládacího panelu ostrova. Samozřejmě lze nastavit určitý biome jen na Vámi zvoleném místě.

Nejpreve se nám otevře nabídka, ve které vybereme biome, na který budeme oblast měnit.

Dále se nám otevře nastavení rozsahu. Pro lepší pohopení přidávám screen, na kterém jsem vyznačil klíčové body – pro lepší pochopení.

Nejdříve (v části 1) zvolíme měřítko, ve kterém budeme rozsah udávat. Na výběr je OSTROV, CHUNK a BLOK. Pokud jsme vybrali CHUNK, nebo BLOK, přejdeme k části 2 – zde zvolíme číslo, které odpovídá vzdálenosti v měřítku, které jsme zvolili. Tím pluginu udáme, na jakou vzdálenost od nás má biome změnit. Následně v kroku 3 celou operaci potvrdíme.

Příklad: Vybral jsem si biome ocean, zvolil jsem měřítko CHUNK a rozsah jsem nastavil na 4. To znamená, že 4 chunky na každou stranu ode mne se změní biome na ocean.

 

Změna biomu je náročná na výkon serveru a může chvíli trvat, než se vše změní. Poté, co se Vám v chatu objeví, že změna proběhla úspěšně je ještě vhodné se odpojit a připojit, aby se znovu načetly dané chunky a změna se dokončila. Má to však pouze kosmetický význam, daný biome bude funkční i bez relogu.