Herní wiki

Survival

Osady

Chrání na vzdálenost 15 bloků od středu, tedy plochu 30x30 bloků.

Chrání na vzdálenost 15 bloků od středu, tedy plochu 30x30 bloků.

Osada je užitečná věcička, pomocí které si můžete ochránit svůj majetek. Vytvořit si ji můžete pomocí /novaosada.

Každý hráč má určitý počet tzv. osadových bodů, což je jakási měna, kterou vyměníte za chráněné území. 1 osadový bod ochrání plochu 5x5 bloků. Osada, kterou vytvoříte, má určité čtvercové rozměry, které jsou udávány po osách X a Z, zároveň platí po celé ose Y, tzn. osada chrání plnou výšku 320 bloků. Obecný výpočet ceny osady tedy je: (2*dosah)2 / 25.

V základu má každý 350 Osadových bodů, za každý splněný Advancement jsou 4 body navíc. Další body lze také získat zakoupením VIP.

V centru osady se Vám vytvoří bedrock, po kliknutí na něj se otevře menu osady.

Po kliknutí na bedrock, který naleznete ve středu osady, se otevře menu, přes které můžete celou osadu ovládat.

Lze zde přidat oprávnění dalším hráčům, nastavit kde se co má chránit, změnit velikost osady, či osadu odstranit. U každé ikonky v menu je popisek, co dělá.

Silně doporučujeme nedávat oprávnění lidem, které neznáte!

Home a Teleportace

Nastavení názvu osady

Nastavení názvu osady

Systém teleportace je na serveru řešen za pomocí osad a TempHomů. Na každou osadu, která má dosah alespoň 30 bloků je možné se teleportovat.

U osad lze nastavit „identitu“ – název osady, popisek a osadové role, které se na danou osadu mohou teleportovat.

Teleportace samotná pak probíhá buď z menu po pouhém /home, pomocí příkazu /home (nazev-osady) = v tomto případě /home mujNazevOsady, nebo pokud se teleportujete na cizí osadu, /home (majitel-osady) (nazev-osady)

TempHome

TempHome lze vytvořit pomocí /temphome set – vznikne tak bod, na který se můžete teleportovat dalších 10 minut, následně je odstraněn a lze vytvořit nový temphome někde jinde. Příkaz pro teleportaci je /temphome

PVP

PVP je v základu povoleno ve všech světech vyjma těžebních světů. Pokud se vám však nechce bojovat, někdo vás otravuje, server umožňuje si PVP vypnout a zamezit tak útokům jiných hráčů. Zároveň však platí, že ani vy nemůžete útočit na ostatní.

PVP lze vypnout (případně znovu zapnout) pomocí /pvp, případně v nastavení.

Cooldown pro použití příkazu je 10 minut.

Pokud vás někdo zabije, NEMUSÍ vám vracet vaše věci. Zároveň však prosíme, chovejte se přátelsky a férově… Je zbytečné ve full netherite napadat nováčka a sebrat mu věci. Nováčka to odradí a vás to také nepotěší, útočit na viditelně slabšího je ubohé.

Tržnice

Nastavení stánku a pronájem

Nastavení stánku a pronájem

Pokud chcete mít možnost bezpečně obchodovat s dalšími hráči i během vaší nepřítomnosti, nabízí se využití tržnice, kterou naleznete na spawnu. Naleznete zde stánky, které si můžete pronajmout na dobu až 14 dní. Ceny stánků se liší (obvykle záleží na poloze stánku), cenu za vámi vybraný stánek vidíte na hologramu, případně v menu pronajmutí.

Ovládání je jednoduché – přijdete ke stánku, kliknete na vesničana a otevře se vám menu daného stánku.

Vaše tržby, případně neprodané věci z expirovaných stánků si můžete vyzvednout pomocí /trznice vyzvednout.

Těžební světy

Na serveru jsou zavedeny těžební světy, které lze využít jak k získání omezených surovin (dračí vejce, elytry...), tak k těžbě ve velkém měřítku, pokud nechcete ničit hlavní svět.

Do těžebních světů se dá teleportovat pomocí portálu na spawnu.

Reset světů probíhá automaticky každých 6 dní v nočních hodinách, tato událost bývá také oznámena botem na našem Discord serveru v kanálu k Survivalu.